Parę słów do Czytelników.

07.01.2014 – 21:23

Szanowni Czytelnicy, dziękuję za wszelkie emaile i komentarze, zwłaszcza te z sugestiami i poprawkami do artykułów.

Meitner i Hahn - z Wikimedia Commons

Zgodnie z tymi sugestiami zamiast pełnych wpisów na stronie głównej są ich skróty, dodałam również spis treści zawierający wszystkie artykuły. Co do wątkowania komentarzy – jeszcze nie wymyśliłam jak to porządnie zrobić ale pracuję nad tym. ;)

Co do licencji, na której są udostępniane wpisy i zrobione przeze mnie zdjęcia, jest to:
Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0.. Faktycznie informacji tej brakowało więc zamieściłam ją.

Co do zaproszeń np. do szkół, to bardzo chętnie ale dopiero około kwietnia, gdyż obecnie jestem zajęta załatwianiem spraw związanych z moimi badaniami, a szczególnie z grantem, o który się staram. Poza tym wtedy pogoda znacznie ułatwi podróżowanie (Kielce, czy Kraków to niestety dość daleko).

Co do kolejnego wpisu to w najbliższej przyszłości planuję dwa wpisy:

 • o stabilności genomów i pozachromosomowym kolistym DNA w jądrach komórkowych – jest to temat szczególnie mi bliski ponieważ zajmuję się nim od trzech lat. Jest to też temat ciekawy ponieważ jest związany z procesami nowotworzenia i starzenia się komórek poza tym kiedyś wierzono iż gdy genom komórki somatycznej zaczyna się zmieniać np. odrywają się fragmenty chromosomów, to taka komórka jest “chora” – teraz już wiemy że najprawdopodobniej jest to nieprawdą.
 • O nowej klasie enzymów, które biorą udział w naprawie i uplastycznianiu tkanki nerwowej w mózgu. Enzymy te stanowią krok naprzód do zrozumienia tego jak tak delikatny organ jak mózg wykazuje tak wielką plastyczność, zwłaszcza w wieku dziecięcym (znani są pacjenci, którym wycięto półkulę mózgową a funkcjonują zupełnie normalnie).
Please follow and like us:

Facebook Comments

 1. 9 komentarzy to “Parę słów do Czytelników.”

 2. “o stabilności genomów i pozachromosomowym kolistym DNA w jądrach komórkowych ”

  Nareszcie! Już myślałem że się nie doczekam :-) Najlepszego w Nowym Roku, przychylnych recenzentów grantu i pomyślnej obrony mgr (bo to chyba jakoś niedługo?).

  Przez jast dnia 8 sty 2014

 3. Szacun za wybór licencji. Rozważ jednak doprecyzowanie informacji o źródle (np. http://rozie.blox.pl/strony/licencja.html ) – na P.I.W.O. sporo ludzi podnosiło kwestię, że nie zdecydują się na BY-SA, bo boją się nieautoryzowanych przeróbek/wyciągania fragmentów bez podania źródła (lub z podaniem trudnodostępnym).

  Do pełni szczęścia brakuje mi linkowania przez Ciebie źródła do zdjęć. W tej chwili trudno stwierdzić, które zdjęcie jest Twoje, a które nie. No i wypadałoby podać, skąd dane zdjęcie/grafika pochodzi.

  Przez rozie dnia 12 sty 2014

 4. @rozie:
  Co do przeróbek to nie mam nic przeciwko, pod warunkiem podania autora i źródła oryginału. Co do obrazków na blogu – zdecydowana większość pochodzi z Wikimedia Commons. Jako że sama wrzucam swoje prace na Commons faktycznie może być problem z odróżnieniem. Z reguły źródło podawałam jako alt do obrazka (widać go we właściwościach obrazka). Moim zdaniem najlepiej będzie jeśli umieszczę pod obrazkami linki do stron, z których pochodzą.

  Przez Platyna dnia 12 sty 2014

 5. Możliwość przeróbek wynika z licencji. Tyle, że:
  1. licencja CC dopuszcza dodatkowe wymagania/doprecyzowania dot. cytowania,
  2. bez nich, przy złej woli, dałoby się legalnie wykorzystać tekst ze źródłem bardzo małą czcionką, bez linka, mało kontrastowym kolorem, jako obrazek itd. itp. A jednak chodzi o to, by użytkownik (niekoniecznie człowiek) możliwie łatwo trafił do oryginału, prawda?
  Może paranoizuję, ale w takim razie zwolennicy CC-BY-ND na P.I.W.O. paranoizowali o klasę bardziej.

  Przez rozie dnia 15 sty 2014

 6. Bardzo ładny blog Pani Zuzanno. Pozdrawiam.

  Przez TadeuszSynZygmunta dnia 21 sty 2014

 7. @TadeuszSynZygmunta
  Bardzo się cieszę że blog się podoba. Również pozdrawiam.

  Przez Platyna dnia 22 sty 2014

 8. Więcej wpisów! Więcej wpisów~!

  Przez UżytkaNazwokownika dnia 2 cze 2014

 9. Gratulacje diamentowego grantu. Kiedy coś o swojej tematyce więcej napiszesz albo kiedy publikacja?

  Przez jast dnia 25 cze 2014

 10. Dziękuję. Właśnie przez sprawy związane z grantem nieco zaniedbałam blog, ale postaram się poprawić już niebawem, następny artykuł będzie związany z moim projektem badawczym.

  Przez Platyna dnia 25 cze 2014

Opublikuj komentarz

Captcha Captcha Reload