Project Veritas, Pfizer, Jordon Walker, COVID-19, GMO i “Frankenstein science”.

29.01.2023 – 03:38

Internet huczy od afery z Projekt Veritas i tak jak pisałam w jednym z moich poprzednich wpisów – reakcją wielkich mediów jest cenzura, która jedynie napędza teorie spiskowe. Obecnie trwa usuwanie artykułów, które wręcz znikają w oczach i których musiałam szukać na archiwizatorach. A media typu Forbes sugerują, że ten człowiek – Jordon Walker, Dyrektor w Pfizerze w ogóle nie istnieje. W Internecie można znaleźć dowody na to że taka osoba jak najbardziej istnieje i informacje o nim, o tym, gdzie pracuje (listingi jego konta na LI) i kim jest np. tutaj: https://www.bcg.com/publications/2020/outlook-for-covid-19-therapeutic-treatments, lub tutaj: lub tutaj: https://archive.is/IsAs5, acz trzeba użyć wyszukiwarki takiej jak DuckDuckGo, bo Google pousuwało większość wyników wyszukiwania dotyczących tego człowieka (!).

Prawdą jest, że organizmy GMO są stosowane w biologii molekularnej na szeroką skalę i, jak to określają prawicowe media “Frankenstein science” nie jest to niczym dziwnym ani niespotykanym. Pracownik firmy farmaceutycznej nigdy nie powinien używać “hajpowych” i groźnie brzmiących dla laików terminów typu directed evolution, które jest metodą używaną do studiowania białek albo RNA, a tzw. biblioteki badanych wariantów przechowywane są w bakteriach. To są rzeczy, których uczą się studenci biologii na całym świecie.

Uważam, że szczepionki i antybiotyki to jedne z najważniejszych i użytecznych wynalazków ludzkości, ale jeśli jedyną odpowiedzią na medialne rewelacje będzie brutalna cenzura albo “sprawdzanie faktów” robione przez ideologicznie napompowanych głupców (dotyczy to obu stron politycznej wojenki, w której jest wykorzystywany COVID-19 i szczepionki nań), to możemy się spodziewać, że teorii spiskowych będzie więcej, podziały społeczne będą głębsze, tak jak głębszy będzie brak kredytu społecznego dla nauki i naukowców, a nawet możemy się spodziewać społecznych niepokojów.

Pfizer, zamiast wydać aktualizację szczepionki, sprzedawał szczepionkę na szczepy COVID-19, przeciw którym ona już nie działała optymalnie. Co użyteczni idioci w mediach tłumaczyli na różne głupie sposoby, zmieniając narrację co chwilę, zamiast wyjaśnić ludziom, dlaczego nadal warto się zaszczepić. Gdy pojawiły się doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego, zamiast wyjaśnić ludziom, że takie przypadki się zdarzyły, ale są one niezmiernie rzadkie (w czasie kulminacji tej afery był JEDEN potwierdzony przypadek śmiertelny związany ze szczepieniem na COVID) to długi czas udawano, że sprawy nie ma.

Project Veritas utrzymuje się, jak wszystkie media z klików, dlatego nawet jakby mieli konsultanta merytorycznego, to może i byliby zawiedzeni faktem, że modyfikacje wszelakich organizmów są normalne w biologii molekularnej, ale i tak by to opublikowali.

Absolutnie nie bronię tu Pfizera ani Project Veritas, po prostu piszę, jak jest.

Ci, którzy powinni informować opinię publiczną, srogo zawodzą, a tacy jak ja – z kilkuset obserwującymi – niewiele mogą zrobić, by przebić mur głupoty i ignorancji, budowany, by chronić interesy finansowe i polityczne.

Please follow and like us:

Facebook Comments

Opublikuj komentarz

Captcha Captcha Reload