Zielnik polskich drzew i krzewów.

11.11.2013 – 19:56

Czasem przeglądam statystyki bloga i patrzę jakich słów wyszukiwali ludzie. Jako że mamy listopad często pojawiają się zapytania typu “zdjęcia liści drzew zielnik”.

Jako że mam kilka zdjęć arkuszy zielnikowych pochodzących z kolekcji dydaktycznej Wydziału Biologii UAM postanowiłam zrobić wpis z galerią. Niestety nie są to zdjęcia idealnej jakości – zrobiłam je na II roku studiów w pośpiechu między zajęciami czego rezultatem są poobcinane niektóre etykietki.

Nie jest to jednak coś czego nie da się poprawić ponieważ nadal posiadam dostęp do wydziałowego zielnika – nie wiem jednak czy uda mi się znaleźć na to czas. Na zdjęciach poniżej widoczne są najważniejsze rzeczy takie jak sama roślina, jej nazwa i rodzina, z której pochodzi, co za tym idzie jeśli ktoś z Czytelników będzie chciał się nauczyć rozpoznawać poszczególne drzewa i krzewy oraz je fachowo nazywać to jest to dobry materiał do nauki.

Opisy znajdują się na zdjęciach – kliknij na zdjęcie aby je powiększyć.

Załączam też tabelkę, która zawiera nazwy polskie i łacińskie rodzin i gatunków umieszczonych w tym wpisie: drzewa-i-krzewy-tabelka.

Jeśli jest coś o czym chcielibyście żebym napisała, macie jakieś pytania lub sugestie to zapraszam do skorzystania z zakładki kontakt.

Please follow and like us:

Facebook Comments

 1. 4 komentarze to “Zielnik polskich drzew i krzewów.”

 2. yyyyy dużo pomogłe(aś)

  Przez wtF dnia 17 paź 2014

 3. ja nic z tego nie wiem

  Przez lol dnia 7 gru 2014

 4. nic z tego nie wiem

  Przez lol dnia 7 gru 2014

 5. Świetna pomoc. Super. Ja przygotowałem skany liści https://drzewapolski.blogspot.com/2020/09/atlas-lisci-zielnik-z-lisci-drzew.html – też będą przydatne aby wykonać taki zielnik.

  Przez Robert dnia 8 wrz 2020

Opublikuj komentarz

Captcha Captcha Reload