Wolny rynek na Allegro.

07.03.2010 – 10:22

W ostatniej notce pisałam o podręczniku do histologii o bardzo ciekawym tytule wstępu “Histologia – nie załamuj się i czytaj dalej!”, oprócz jednak owego tytułu w książce tej są bardzo ciekawe ilustracje i rysunki więc postanowiłam, że dobrze byłoby posiadać tę książkę na własność.

Oczywiście nieocenionym narzędziem w zdobywaniu książek akademickich jest nasz Narodowy Serwis Aukcyjny czyli Allegro, lecz najpierw sprawdzam w księgarniach internetowych ileż ta książka może kosztować…Kosztuje mniej więcej 80 PLN czyli używana będzie zapewne tańsza. Wklepuję więc “histologia człowieka” w wyszukiwarkę Allegro i oczom mym ukazują się dwie aukcje z rzeczoną książką…
http://www.allegro.pl/item941462250_histologia_czlowieka_a_stevenson_j_lowe.html [kopia aukcji] Oh my…145 PLN, ale to nic…
http://www.allegro.pl/item941922469_stevens_histologia_czlowieka.html [kopia aukcji] 249 PLN!

Kupiłam na Allegro tonę książek, niektóre, już nie wydawane, nawet za cenę jaką ongiś miały nowe, ale czegoś takiego nie widziałam jak żyję. Administratorzy systemów wprawdzie nie zarabiają źle, ale nie wszyscy studenci nimi są, chociaż tak naprawdę jest to nieistotne – cena książki w tej aukcji przewyższyła cenę nowego egzemplarza trzykrotnie. Napisałam więc emaila do wystawiającego tę aukcję z pytaniem skąd taka cena i otrzymałam następującą odpowiedź:

“Kilka egz. już sprzedałem w takiej cenie. Książka jest już niedostępna ani nie będzie wznawiana”

Z tego wniosek, że ten pan ma tych książek więc jest to jego stała strategia, no cóż rara avis to raczej nie jest, gdyż w archiwum Googla jest wiele aukcji, na których tę książkę sprzedawano po rozsądnej cenie.

Odpisałam więc temu panu, zgodnie z prawdą, iż mamy wprawdzie wolny rynek ale taka praktyka wydaje mi się jednak moralnie naganna. Ciekawe czy i co odpisze.

EDIT: Jest odpowiedź:

“Słucham!!! Moralnie naganne? Ja nie prowadzę działalności charytatywnej.”

Czyli wygląda na to, że sprzedaż po niezawyżonych cenach jest działalnością charytatywną. ;)

Please follow and like us:

Facebook Comments

  1. 1 Odpowiedź to “Wolny rynek na Allegro.”

  2. Hmmm, uczciwy człowiek występuje dzisiaj w przyrodzie równie często, co jednorożec :/

    Przez Matra dnia 17 cze 2016

Opublikuj komentarz